6 - Jazzová sekce v Praze 4

Autor: Alois Sečkár
Nadřazená galerie: Index
Založeno: 2016-02-29 22:22:35

Spolek Jazzová sekce vznikl v roce 1969 a kvůli svému zaměření na jazzovou hudbu a vůbec "nevhodnou" kulturu byl normalizačními úřady pronásledován, někteří členové skončili ve vězení.

Spolek měl sídlo právě u nás v Praze 4 Krči, v domě v krátké slepé ulici "Ke Krčské stráni" kousek nad Kačerovem. Není prozatím v našich silách postihnout všechny aktivity členů, ale zajímavou kapitolou historie nejen Krče, je každopádně sázení stromů na této stráni, z nichž po jednom zasadili také známí a slavní američtí spisovatelé Kurt Vonnegut a John Updike, kteří to stihli při svých návštěvách Československa v roce 1985 resp. 1986. Součástí byl též (ilegální) památník výročí založení OSN.

Díky našemu náhodnému setkání s předsedou spolku panem Karlem Srpem můžeme na našich stránkách nabídnout unikátní fotodokumentaci přímo od tehdejších aktérů.

Podkategorie

Obrázky v galerii

Sázení stromků Sázení stromků - Kurt Vonnegut Sázení stromků - John Updike Stromky na Krčské stráni Stavba památníku OSN Památník OSN Památník OSN - ukraden
Památník OSN - provizorní Památník OSN - šetření VB Památník OSN - pokuta Soumrak Jazzové sekce Článek Kurta Vonneguta Obnova v roce 2004 Obnova v roce 2004
Stav v roce 2016 00 01 02 03

Celkem 19 obrázků

Nadřazená galerie: Index

TOPlist